нашите производи

Тоа главно се користи како ѓубриво.

Меламин е полу-готови производи со органско хемиската индустрија со уште структура и голема апликации; Тоа главно се користи како материјал за производство на меламин формалдехид (МФ) колофониум. Сопственик на способностите на огноотпорни, отпорен на вода, топла отпорни, возраста спречување, електричен лак отпорни, имајќи хемиски корупцијата, совршена можност за изолација, сјај одделение, и машини намера, и добар капацитет термо-амбиент, тоа е нашироко се користи во дрво, пластика, наркотик, правење хартија, текстилната индустрија, кожа, електрични и медицина итн

повеќе детали

за нас

Weifang JS хемиски ко., Ltd е трговско глобалната хемикалии и производство компанија со седиште во Weifang Сити, Кина. Со принципот на фер и понудената трговија, висок квалитет на услуги и одржлив развој, ние има воспоставено долгорочна и стабилна деловни односи со многу познати хемиски претпријатија дома и во странство, и го освои голема поддршка и доверба од нашите клиенти.

Нашите целосно во сопственост на фабриката се наоѓа во Binhai Површина економско-технолошки развој (национално зона на економски и технолошки развој) на Weifang, во моментов, во фабриката има 2-ethylanthraquinone погон на 3000 тони / годишно со независни правата на интелектуална сопственост, која има тек напредни технолошки ниво во Кина. Покрај тоа, таа е полн со поддршка на растенија, како безводен алуминиум trichloride погон на 2.500 тони / годишно, polyaluminium ...

Нашите Weifang хемиски JS

Weifang JS Хемиски копродукции, Ltd е глобалната трговија хемикалии и производство компанија со седиште во Weifang Сити, Кина. Со принципот на искрена и понудената трговија, висок квалитет на услуги и одржлив развој.

Weifang JS Хемиски копродукции, Ltd е глобалната трговија хемикалии и производство компанија со седиште во Weifang Сити, Кина.  Со принципот на искрена и понудената трговија, висок квалитет на услуги и одржлив развој.

Нашите Weifang хемиски JS

Тој ја поседува професионална R & D и дизајн способности, високо квалификувани производниот капацитет и совршен систем на услуги по продажбата.

Тој ја поседува професионална R & D и дизајн способности, високо квалификувани производниот капацитет и совршен систем на услуги по продажбата.

Нашите Weifang хемиски JS

JS тргување ќе бидат секогаш се придржуваат до операција филозофијата на "Да Вработените среќен, нека клиенти се успее, да придонесе за општеството".

WhatsApp Онлајн Chat!