Топла Продажба! Feed Одделение прав магнезиум сулфат монохидрат

Модел NO.:98%
Чистота: 98%
Тип: магнезиум сулфат
Изглед: Буре
Одделение Стандард: Feed Одделение
за транспорт Пакување: 40kg
Спецификација: 150mesh
потекло: Кина
Опис на производот

Нашата компанија е специјално изработени магнезиум сулфат хептахидрат производи, со капацитет на производство може да се до 50000tons секоја година, производите се широко распространети се прилагодат на оплоди, fodde, медицински итн Нашите производи на компанијата се главно се извезуваат во повеќе од 30 земји и региони, длабоко домашниот и странски клиенти високи пофалби, Тоа е многу може да се продаде во странство.
Магнезиум сулфат монохидрат
Тоа главно се користи како ѓубриво. Како класа ѓубриво се користи во гумени стапка, овошни дрвја, тутун, сите видови на грав, зеленчук, компир, секој вид на култура.
Feed класа магнезиум сулфат, Тоа главно се користи како добиточна храна додаток, Тоа е толку важно да се трага елемент на магнезиум во исхраната.


Време на мислењето: Мај-13-2019
WhatsApp Онлајн Chat!