Кина бел спреј фен пониски алкалност на водата за пиење polyaluminum хлорид производител и снабдувач | JS

бела спреј фен пониски алкалност на водата за пиење polyaluminum хлорид

Краток опис:

бела спреј фен пониски алкалност на водата за пиење polyaluminum хлорид КАС 1327-41-9 Кина најголем висока чистота бела polyaluminum хлорид (PAC) фабрика CAS бр .: 1327-41-9 Производ Вовед: Име на производ: висока чистота polyaluminium хлорид Боја: жолта / бело прав КАРАКТЕРИСТИКИ: пониски МЕТОД алкалност ПРОИЗВОДСТВО висока чистота: спреј фен тип КОРИСТЕЊЕ: пиење третман на вода / третман на вода за пиење Место на потекло: Шандонг, Кина (континентална) Испорака Детална: во рок од 15-20 дена по потврдата ...


детали за производот

Тагови производ

бела спреј фен пониски алкалност на водата за пиење polyaluminum хлорид КАС 1327-41-9

Кина најголем висока чистота бела polyaluminum хлорид (PAC) фабрика

CAS бр .: 1327-41-9

Производ Вовед:

Име на производот: висока чистота polyaluminium хлорид

Боја: жолта / бел прав

КАРАКТЕРИСТИКИ: пониски basicity висока чистота

Методот на производство: спреј тип Фен

КОРИСТЕЊЕ: пиење третман на вода / третман на вода за пиење

Место на потекло: Шандонг, Кина (континентална)

Испорака Детална: во рок од 15-20 дена по потврдата за

Набавка Способност: 800ton / месец

PORT: Кингдао / Шангај

ЦЕНА: ФОБ 300,00-500,00 долари / тон

MOQ: 1 * 20GP

Производот Покаже:

wsdlbdwpc-детали

Спецификација за производ:

предмети

Спец

изглед

бел прав

Алумина (Al2O3) (%)

30-31

Basicity (%)

40-70

Нерастворливи во вода (%)

0.1

PH вредност (1% раствор на вода)

3,5-5,0

N%

0.03

како%

0.0005

Pb%

0.003

Cd%

0.0006

Hg%

0,00002

Cr 6+ %

0.0015

ПРОИЗВОД Пакување Детали:

25 кг ПП ткаени торби или хартија пластични кеси со ЈП лагер

Прикажи на сликата
wsdlbdwpc-производwsdlbdwpc-производ-1
Производ Предност:

Белата спреј фен polyaluminium хлорид (PAC) како еден вид на високо-технолошки коагуланти, тоа е нашироко се користи во третман на вода за пиење, хартија и други индустрии. Врз основа на пониски алкалност, тоа е добра резултати за лекување алкална вода. Покрај тоа, висока чистота бела polyaluminum хлорид (PAC) е бел прав, кој се 't влијае на бојата на водата. Во моментов, како врвен вид polyaluminium хлорид, тоа е многу популарна во развиените земји на клиентите.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
    WhatsApp Онлајн Chat!